To łączna kwota jaką otrzymała jarocińska biblioteka na działania animacyjne, kulturalne i edukacyjne w ramach programu "Partnerstwo dla książki" w ramach programów grantowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. »

Dzieci na grupach zabawowych wysłuchały wiersza "Motyl i ja" , po którym zaproszono ich do wspólnej zabawy "My jesteśmy motylkami" gdzie wcieliły się w rolę tańczących motyli. »

Dowolność czytania - hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek, miało dosłowny wymiar w filii nr 5 JOK Jarocin. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Szerokim Torem i Muzeum Regionalnym w Jarocinie szukaliśmy dziedzica zaklętego w kamień. »

Zgodnie z hasłem Tygodnia Bibliotek "Dowolność czytania" - czytaliśmy jarocińskie legendy za pomocą aplikacji na smartfona. Na zajęciach z klasą V Szkoły Podstawowej nr 2 nie zabrakło też miłych niespodzianek. »

Na grupach zabawowych dzieci wysłuchały bajki Urszuli Kozłowskiej "Wielkanoc zajączka" oraz uczestniczyły w zabawie paluszkowej "Zajączek". »