Co to jest LOESJE, jak tworzy się hasła i czemu służy ta inicjatywa dowiedzieli się młodzi mieszkańcy Jarocina podczas warsztatów z Emilią Skibą z polskiego oddziału LOESJE »

Tegoroczny zlot czarownic odbywał się w ramach projektu "Bajkowy regał na nudę" i z udziałem specjalnego gościa – pisarki Anny Sójki, która napisała między innymi: "Szkołę czarownic" i "Wakacje czarownic". Podczas pierwszego zadania – autorka nagrodziła troje uczestników, którzy wymyślili najbardziej oryginalne zaklęcie, a później ćwiczyliśmy pamięć spisując rzeczy zapakowane w "czaro-plecaku". »

Anna Sójka autorka m.in. książek "Szkoła czarownic" i "Wakacje czarownic" spotkała się ze swymi czytelnikami w Bibliotece w Cielczy. »

Grupa dzieci wzięła udział w warsztatach reporterskich, realizowanych w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku", odbywających się w filii nr 3. Warsztaty poprowadziła Urszula Ziober ze Stowarzyszenia Zielona Grupa w Poznaniu. »

We wtorkowe przedpołudnie z okazji Tygodnia Bibliotek filię w Witaszycach odwiedziła klasa IIb z wychowawczynią Marią Kuderczak. Po przedstawieniu się w zabawie „Imię i gest” uczniowie wysłuchali opowiadania „O zmęczonej książce z bajkami”. Dzieci dowiedziały się jak zachowywać się w bibliotece oraz jak dbać o książki. »

Mieszkowy, szparkowy i lustrzanka to część aparatów fotograficznych, które zaprezentowała w czasie warsztatów reporterskich w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku" Ula Ziober. »

Maja Kłodawska - vlogerka prowadząca blog książkowy na YouTube, promujący literaturę dla młodzieży, odwiedziła Jarocin. »

9 maja grupa MDKK działająca przy filii nr 2 udała się do JOK Jarocin na warsztaty z Mają Kłodawską. Maja Kłodawska jest autorką vloga poświęconego książkom. »

Na grupach zabawowych królowała książka. Dzieci zapoznały się z różnymi ich rodzajami: teatrem cieni, pachnącymi owocami i czekoladą, grającymi oraz książkami zabawkami. »

W bibliotece w Wilkowyi odbyły się warsztaty literackie zrealizowane w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku". Brali w nich udział uczniowie klasy II z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. Zajęcia prowadziła Maria Ratajczak ze Stowarzyszenia Zielona Grupa w Poznaniu. »