W czwartek 28 lutego korzystając z pięknej pogody uczniowie klasy II z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni z wychowawcą i bibliotekarkami udali się na spacer. »

26 lutego klasy szóste ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie otworzyły szlak Legendoczytaczy w Ciświcy, po raz pierwszy sprawdzając aplikację na tym terenie. Uczniowie współtworzyli zadania questu i w praktyce sprawdzili jego funkcjonalność oraz rzetelność. »

Cudowne wieści z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla naszej biblioteki! Na 5 wysłanych wniosków - 5 zostało ocenionych pozytywnie i otrzymało dotacje - ponad 111 tysięcy złotych! »

Na grupie zabawowej królował kolor czerwony nawiązujący do Walentynek. Maluszkom przeczytano bajkę Norman Bridwell "Walentynki Clifforda". »

Dzieci na grupach zabawowych wysłuchały wiersza "My się zimy nie boimy", przy którym razem z rodzicami podskakiwały oraz tańczyły. »

Na grupach zabawowych maluszki i ich rodziców wprowadzono w klimat zimy. Przeczytano im wiersz Hanny Ożogowskiej "Zima zła". »

W czwartkowe przedpołudnie grupa dziewczyn wybrała się na wędrówkę z nową aplikacją Legendoczytaczy na szlaku niepodległości. Wędrowaliśmy po Witaszycach poznając dzieje wsi. »

Mimo niepewnej pogody grupka śmiałków wybrała się na wędrówkę z nową aplikacją Legendoczytaczy na szlaku niepodległości. Wędrowaliśmy po Golinie poznając historię dwóch powstańców wielkopolskich oraz samej Goliny. »