W poniedziałkowe popołudnie, w filii nr 3 odbyły się warsztaty historyczne w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku niepodległości". Warsztaty poprowadziły panie, Ilona Kaczmarek z Muzeum Regionalnego W Jarocinie i Marta Pakulska z jarocińskiej biblioteki. »

Od ośmiu już lat młodzi kandydaci na czarownice i czarowników spotykają się w filii bibliotecznej w Cielczy, aby przejść różne próby sprawności i stać się pełnoprawnym członkiem czarodziejskiej rodziny. Tegoroczny zlot poprowadził uczestników przez znane polskie miasta i związane z nimi najpiękniejsze legendy a w każdym z tych miejsc czekały ciekawe zadania do wykonania. »

W ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku niepodległości" we wtorek w bibliotece w Wilkowyi odbyły się warsztaty historyczne. »

W filii nr 2 odbyły się warsztaty "Legendoczytacze na szlaku niepodległości". Zajęcia polegały na stworzeniu questu o tematyce niepodległościowej dotyczącej naszego regionu - Ciświcy. »

Pierwsze warsztaty w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku niepodległości" dotyczyły stworzenia questu o tematyce niepodległościowej dotyczącej Witaszyc. »

Pierwsze warsztaty w ramach kolejnego projektu za nami. Tym razem dzieci będą współtworzyć questy po swoich miejscowościach, których tłem będzie tematyka historyczna nawiązaująca do odzyskania przez Polskę niepodległości i Powstania Wielkopolskiego. Questy znajdą się w aplikacji mobilnej swtorzonej w zeszłym roku. »

Za nami pierwsze warsztaty dla pracowników bibliotek publicznych w powiecie jarocińskim - dziś poznaliśmy tajniki LOESJE czyli kreatywna praca z tekstem - efekty już wkrótce w naszych bibliotekach! »

Niestety było to już ostatnie spotkanie z cyklu Podróżniczy regał na nudę. Tym razem wyruszyliśmy w podróż na wschód! »

Przedostatni podróżniczy weekend poświęcony był polskim górom Tatrom i Beskidom. »