Dzieci z półkolonii z Zespołu Szkół Zaradni Odważni Oryginalni z Wilkowyi odwiedziły Kamienicę Kultury. Wycieczce towarzyszyło zwiedzanie i poznawanie historii nowego, jak się okazało dla niektórych miejsca na mapie kulturalnej Jarocina. »

Na ekozajęciach wakacyjnych chłopcy wysłuchali opowiadania "Czy wiecie jak pomóc planecie?" »

Dzieci z półkolonii z Zespołu Szkół Społecznych w Jarocinie usłyszały opowiadanie o lisku, który uczył dzieci jak segregować śmieci. Oprócz tematu o ekologii była również zabawa na polanie przed biblioteka. »

Zajęcia wakacyjne w witaszyckiej bibliotece właśnie dobiegły końca. Dziewczyny odgadywały, która kość zaginęła, oczywiście nie ze szkieletu tylko z gry Story Cube’s. »

W Bibliotece Głównej dzieci usłyszały historię o przygodach Ariola, jednego z bohaterów komiksu, później same stworzyły własny komiks i historyjkę. Na dzieci czekała również dobra zabawa i słodka niespodzianka. »

W Oddziale dla Dzieci oprócz książek o słoniach przygotowano dla czytelników i użytkowników kolorowanki, zagadki i elementy, które można zabrać do domu i wykonać słonia. »

Po wysłuchaniu bajki "Opowiem Ci mamo skąd się bierze miód" dzieci - pszczółki "zbierały nektar" i zanosiły do ula, a psotne misie podbierały smakołyk. »

Z okazji Wielkiego Dnia Pszczół dzieci z przedszkola w Mieszkowie miały okazję poznać kilka ciekawostek o tych pracowitych stworzeniach. »