W kolejnym dniu ekowakacji w Bibliotece Głównej chłopcy tworzyli torby na zakupy i woreczki na warzywa. Przydadzą się nie tylko mamom. »

Bibliotekę w parku odwiedzili półkoloniści że Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Tęczą im. Macieja Kostki w Radlinie. »

Przedszkolaki z Goliny po zajęciach z panią Magdą i panem Mariuszem już wiedzą jak poprawnie segregować śmieci. »

W eko grach i zabawach, na polanie w parku brały udział dzieci z półkolonii z Zespołu Szkół nr 5 w Jarocinie. »

Kolejny dzień eko-wakacji w bibliotece. Dzieci usłyszały historię zwierząt zamkniętych w niewoli, wykonały samodzielnie wydzierankę z okazji Dnia Psa, były również eko gry i zabawy. »

W ramach współpracy ze szkołą biblioteka w Wilkowyi zorganizowała eko wakacyjne zajęcia dla dzieci z półkolonii szkolnych. Na początku odbyło się spotkanie z panią Magdą i panem Mariuszem, którzy mówili o ekologii i segregowaniu śmieci. »