Na "Tydzień z Internetem" do filii nr 2 zostali zaproszeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3
w Jarocinie. Dzieci wysłuchały informacji o internecie, chętnie odpowiadały na pytania, a resztę zajęć spędziły w towarzystwie tabletów i aplikacji Drawing Desk.
»

Świetna informacja dla naszych czytelników i użytkowników - nasza biblioteka znalazła się wśród 85 bibliotek z całej Polski, które dostały się do projektu "Kodowanie w bibliotece".
Dzięki udziałowi w projekcie biblioteka wzbogaci się o 3 tablety, 3 gry edukacyjne Scottie Go! oraz 3 roboty Phonton!
»

Na listopadowym spotkaniu Klubu e-Seniora, dzięki Grze z Klimatem 2.0 – zaczęliśmy zastanawiać się, jak możemy uratować świat przed zagładą ekologiczną. »

Lutowe spotkanie klubu było okazją do poćwiczenia znajomości języka angielskiego. Zwróciliśmy uwagę na najczęściej spotykane słowa występujące na różnych stronach internetowych i w różnych programach. »

Zapraszamy czytelników do korzystania z Funpakietu, w ramach którego można uczyć się języków: angielskiego, niemieckiego, włoskiego i hiszpańskiego. »