W Tygodniu Bibliotek filia nr 2 zorganizowała drugie spotkanie dla uczniów klas ósmych - #podłącz się do biblioteki on-line. Uczniowie zapoznali się z katalogiem biblioteki i z mechanizmami wyszukiwania. »

Kolejna grupa odwiedzająca nas w Tygodniu Bibliotek uczestniczyła w zajęciach z kodowania. Dziewczyny polubiły odkodowanie obrazka i grę Scottie Go! , a zakodowanie wieży i jej odbudowa podobały się chłopakom. Roboty Photony podbiły serca wszystkich:) »

Tydzień Bibliotek rozpoczęłyśmy zajęciami "Przytul hejtera". Hejtowanie jest zjawiskiem powszechnym dlatego tematyka ta nieustannie wzbudza zainteresowanie. Uczniowie 5 klasy na podstawie przygotowanych materiałów ustalali i porządkowali zasady antyhejtowe. »

Z okazji trwającego Tygodnia Bibliotek, filia w Mieszkowie miała wyjątkowego gościa. Mały przybysz z kosmosu, Scottie Go! przybył do biblioteki by uczyć dzieci programowania. Uczestnicy byli zachwyceni przybyszem i z zapałem pokonywali kolejne poziomy gry. »

Maja Kłodawska - vlogerka prowadząca blog książkowy na YouTube, promujący literaturę dla młodzieży, odwiedziła Jarocin. »

W ramach Tygodnia Bibliotek w filii nr 1 odbyły się zajęcia dotyczące genealogii - "Zasadź drzewo w Internecie". »

Podczas kwietniowego spotkania Klubu e-Seniora poznawaliśmy tajemnice Dysku Google. To ważne narzędzie przydaje się zwłaszcza, gdy mamy przepełnione zdjęciami i filmikami smartfony! »

Jaki robot przydałyby się uczniom kl. I i II Niepublicznej szkoły Podstawowej w Roszkowie? Okazało się, że taki do odrabiania lekcji! Jeżeli będą w przyszłości programistami, to na pewno takiego stworzą. »

W środę w ramach Tygodnia z Internetem odbyło się spotkanie dla klasy VIII b pt. "Podłącz się do biblioteki on-line". Uczniowie zapoznali się z katalogiem biblioteki i z mechanizmami wyszukiwania. Odkryli wszystkie możliwości konta czytelnika on-line. »