Kodowanie w bibliotece

Kategoria: Nowe technologie

Kodowanie w biblioteceŚwietna informacja dla naszych czytelników i użytkowników - nasza biblioteka znalazła się wśród 85 bibliotek z całej Polski, które dostały się do projektu "Kodowanie w bibliotece".
Dzięki udziałowi w projekcie biblioteka wzbogaci się o 3 tablety, 3 gry edukacyjne Scottie Go! oraz 3 roboty Phonton!

Dzięki takiemu wsparciu nasza biblioteka rozszerzy swoją ofertę edukacyjną związaną z nowymi technologiami. Będą odbywać się warsztaty programowania, podczas których będziemy się dobrze bawić wykorzystując pozyskane sprzęty i materiały. Dzieki temu dzieci i młodzież będą miały możliwość bezpłatengo podnoszenia swoich komptencji w zakresie programowania i kodowania.

Kodowanie, programowanie jest uważane za tzw."trzeci język", niezbędny w dzisiejszych czasach do odnalezienia się na rynku pracy, i to nie koniecznie w branży związanej z nowymi technologiami. Podstawy porogramowania po prostu warto znać, choćby po to, aby lepiej orientować się w cyfrowej rzeczywistości, bezpiecznie i świadomie korzystać z nowych technologii czy urządzeń elektronicznych.
Udział w warsztatach z programowania, kodowania rozwija logiczne myślenie, uczy skutecznie rozwiązywać problemy, rozwija pasje i zainteresowania, a przy tym jest zwyczajnie dobrą zabawą.