Biblioteka

Biblioteka w parku gościła uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Jarocina. W związku ze zbliżającym się Dniem Taty, dzieci wysłuchały opowiadania Ulf Stark „Jak tata się z nami bawił”. Następnie zaproszono ich do kodowania wieży z kubków przy pomocy gumki i sznurków, które mogą wykorzystać w zabawach z tatą. »

Bibliotekę w parku odwiedziły dwie grupy Seniorów: Klub e-Senior oraz Seniorzy uczestniczący w projekcie "Aktywizacja kulturalna seniorów w ramach CUS". Uczestnicy warsztatów zapoznali się z nowymi technologiami w ofercie biblioteki. Dowiedzieli się co to są Kindle, jak działają i z jakich stron można zgrywać książki na czytniki, a także poznali aplikację Legimi. »

Uczniowie z klas IV, V i VI ze Szkoły Podstawowej z Wojciechowa odwiedzili Oddział dla dzieci i młodzieży. W związku z zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego przygotowano dla nich językowe kodowanie. »

Symabloo czy Wakelet? A może inny jeszcze sposób kolekcjonowania przydatnych stron internetowych wybiorą członkowie Klubu e-Seniora. »

W ramach kolejnego etapu projektu "Podróże z wyobraźnią" odwiedziłyśmy Niepubliczną Szkołę Podstawową z Oddziałem Przedszkolnym w Roszkowie. »

Środowe popołudnie członkowie Klub e-Seniora spędzili w Kamienicy Kultury. Tematem spotkania były m.in. aplikacje, które możemy zainstalować na smartfonach. Programy te służą nam do odtwarzania muzyki, czyszczenia systemu, przeglądania internetu lub zarządzania kontem bankowym. Wiele aplikacji ułatwia nam codzienne życie dzięki popularnym aplikacjom: np. Zdrowe Zakupy. »

Kolejne spotkanie Klubu e-Seniora za nami. Tematem przewodnim były fake newsy. Uczestnicy poznali strony internetowe, które podpowiadają jak nie paść ofiarą dezinformacji i w jaki sposób weryfikować autentyczność zdjęć i wiadomości. »

Pierwszego Dnia Wiosny odbyły się ostatnie zajęcia komputerowe. Tematem spotkania były również tablety i to jakie możliwości daje wykorzystanie tego nowoczesnego narzędzia. Uczestnicy otrzymali dyplomy potwierdzające ukończenie kursu. »

W poniedziałek odbyło się kolejne spotkanie Klubu e-Seniora. Tym razem uwaga uczestników skupiona była na Google Dysk. Ta popularna teraz usługa pozwala przechowywać nam dane w sieci. »

Powrót na górę