W filii w Mieszkowie także można było wysłuchać opowieści o planetach pana Mikołaja. Uczniom klasy I przedstawił ją strażak i tata Leny, Przemysław Wieliński. Po wysłuchaniu fragmentów książek o Mikołaju Koperniku, uczestnicy poznali nazwy planet naszego układu słonecznego. Na zakończenie dzieci mały za zadanie wykonać projekt rakiety, wykorzystując przygotowane figury geometryczne. »

O tym jak to się stało, że Mikołaj Kopernik stał się znanym na całym świecie astronomem przeczytał pan Artur Antczak, czytający tata w Filii w Cielczy. A po czytaniu każdy wykonał swoją rakietę! »

Kosmicznie było wczoraj w filii nr 2. O planetach pana Mikołaja czytał tata Dariusz Kornobis! Dziękujemy za piękne czytanie i wspaniałe opowieści! »

W ramach akcji Cały Powiat Czyta Dzieciom o planetach Pana Mikołaja w witaszyckiej bibliotece gościliśmy Pana Mariusza Stoleckiego, Członka Zarządu Powiatu Jarocińskiego. Dzieci wysłuchały książki A. Czerwińskiej-Rydel pt. „Planety Pana Mikołaja”, dowiedziały się kilku ciekawostek o tym wybitnym astronomie. »

W bibliotece w Golinie o planetach pana Mikołaja czytał Tomasz Jankowski - dyrektor golińskiej szkoły podstawowej. Czynnie pomagał też w budowaniu papierowych rakiet kosmicznych i częstował się słodyczami przygotowanymi przez panią Violettę. »

Indiańskie wakacje w witaszyckiej bibliotece właśnie dobiegły końca. Podczas tygodnia zajęć dzieci wysłuchały książki „Paweł i Indianie” Agaty Hryniewicz i przenieśli się wraz z tytułowym bohaterem do świata prawdziwych Indian. »

Biblioteka dla Dzieci gościła przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „Marcinek”. „Pląsy i rączki” to książka na podstawie, której nasi milusińscy przekonali się, że rączki czarują. Dzięki sprawnym rączkom dzieci programowały robota wyznaczając mu trasy po bibliotecznych zakamarkach. Na koniec zaproszono ich do zabaw na świeżym powietrzu gdzie czekały: rozgrzana patelnia i kolorowy popcorn oraz labirynty na linie. »

W Filii nr 5 w JOK Jarocin czytał pan policjant Starszy Sierżant Łukasz Nowak dzieciom z grupy Motylki z przedszkola Jarzębinka. Po przeczytaniu bajki „Mój tata jest super” rozpoczęła się dyskusja na temat pracy policjanta. Dzieci zadawały mnóstwo pytań i koniecznie chciały przymierzyć kajdanki! A potem wszyscy zeszli zobaczyć policyjne auto! »

W bibliotece w Wilkowyi do akcji #TataTeżCzyta zostali zaproszeni tatusiowie pięcioro dzieci: Wiktora, Tymka, Agnieszki, Alicji i Zofii z grupy 4-latków z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. Gościliśmy kucharza, kierowcę TIR-ów, myśliwego, mechanika i rolnika, który jest również w Ochotniczej Straży Pożarnej. »

Biblioteka w Witaszycach również przyłączyła się do akcji Fundacji Powszechnego Czytania #TataTeżCzyta. Gościem w witaszyckiej bibliotece był pan Ryszard Jacek – były dyrektor Szkoły Podstawowej w Witaszycach oraz wieloletni wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Witaszyc. Pan Ryszard przeczytał uczniom klasy pierwszej fragmenty książki pt.TATO(WIE)! »