Wczorajsze przedpołudnie w przedszkolu Promyczek upłynęło nam bardzo przyjemnie. Małe Krasnale poznały nowych bohaterów książek dla dzieci: Polę, Jadzię Pętelkę, Kicię Kocię, samochodzika Franka, hulajnogę Zuzię, liska Fenka. »

Dzień Postaci z Bajek uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie spędzili w Kamienicy Kultury. Uśmiechów i zabaw było wiele: zagadki, rymowanki, samodzielnie przygotowany Kubuś Puchatek z papierowego talerzyka. »

25 października obchodzimy Dzień Kundelka. Z tej okazji uczniowie klasy III a odwiedzili bibliotekę w Witaszycach. Po powitaniu i rozwiązaniu zagadki uważnie wysłuchali książki „Dzielny piesek Tobi”. »

Bibliotekę w Golinie odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Golinie. Przedszkolaki wysłuchały opowieści o Kubusiu Puchatku "Jesień w Stumilowym Lesie". »

I zaczynamy lekcje wyjazdowe z cyklu: "Biblioteka na cztery pory roku". Właśnie odwiedziłyśmy Potarzycę. Jesienne czytanie i prace plastyczne w przedszkolu i klasie I wyszły bardzo ciekawie. Zresztą sami zobaczcie! Dziękujemy za spotkanie. »

Dzieci z przedszkola w Cielczy i Radlinie wysłuchały opowiadania o wiewiórce, która w jesiennym lesie zbierała zapasy na zimę. Dzieci również sporo wiedziały o tym co wiewiórka zbiera i gdzie ma swoje spiżarnie. Po czytaniu przedszkolaki wyklejały kolorowymi listkami puszysty ogon wiewiórki. »

Cały powiat czyta dzieciom zawitał też i do Goliny, gdzie zaproszonym dzieciom czytała pani Krystyna, stała czytelniczka biblioteki. Po spotkaniu z elektrycerzami Stanisława Lema, dzieciaki stworzyły własne prototypy robotów. »

W ramach akcji Cały Powiat Czyta Dzieciom dzisiaj do biblioteki w Wilkowyi została zaproszona pani sołtys Lidia Marecka. Przeczytała ona uczniom klasy V z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni fragment pt. "Uranowe uszy" z książki Stanisława Lema "Bajki robotów". Później na warsztatach plastycznych piątoklasiści zainspirowani tą książką wykonali piękne roboty. »

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przebiegł w bibliotece w Mieszkowie pod hasłem Stanisława Lema, bowiem autor jest patronem roku 2021. Z tej okazji bibliotekę odwiedziła klasa IVa, która wysłuchała bajki „Trzej elektrycerze”, odczytaną im przez byłą wychowawczynię, panią Marię. »