Kolejne świąteczne spotkanie za nami. Tym razem odwiedziły nas dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie. Bożonarodzeniowy czas sprzyja tworzeniu pięknych dekoracji i ozdób. »

Bibliotekę w Golinie odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Golinie. Było to świąteczne spotkanie. Dzieci wysłuchały opowiadania o Bożym Narodzenie z serii "Przygody Fenka". Następnie wykonywały mikołaje z talerzyków papierowych i kolorowego papieru. Na koniec przedszkolaki złożyły życzenia świąteczne i podarowały słodki upominek. »

Dzieci z Rodzicielskich Poranków zaproszono na Mikołajki do Ośrodka Wspierania Rozwoju, Edukacji i Terapii Dziecka w Jarocinie. Przygotowano dla nich zabawy sensoryczne, przedsionkowe, proprioceptywne, dotykowe, a także platformę do huśtania, topek do kręcenia i basen z kulkami. »

W Dzień Pluszowego Misia uczniowie klasy I z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników biblioteki. »

Jutro Światowy Dzień Pluszowego Misia, ale my już dziś obchodziliśmy ten dzień w grupie Misiów, w przedszkolu Bajeczka. Na początku naszego spotkania dzieci przeglądały książeczki o różnych misiach, a potem jedną z nich czytaliśmy, o "Koali, który się trzymał". »

Dzisiaj bibliotekę w Golinie odwiedziły przedszkolaki z Niepublicznego w Golinie. Przyszły świętować "Dzień Misia". Maluchy wysłuchały historii o tym skąd wziął się pluszowy miś i od kiedy obchodzi się to święto. »

Z okazji zbliżającego się Dnia Pluszowego Misia bibliotekarka odwiedziła grupę przedszkolaków pod opieką pani Edyty Kral. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały przygód Misia Koralika oraz świetnie poradziły sobie z rozpoznaniem znanych i mniej znanych misiów. Bardzo chętnie brały udział w zabawach. Na zakończenie wykonali miśki z rolek po papierze toaletowym. »

W dniu dzisiejszym gościliśmy przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Jaś i Małgosia. Wysłuchali bajki „Miś Tuliś bawi się w chowanego”, po której zaproszono ich do wspólnej zabawy: w chowanego, Misiowe memory, Stary niedźwiedź mocno śpi oraz wycieczka po śladach misia. Na koniec dzieci wykonały paskowe misie. »

Filia nr 3 w Jarocinie wspiera szkolny projekt edukacyjno - czytelniczy "Mądre Bajki z Całego Świata", realizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 w Jarocinie. To projekt fundacji Kulczyk Foundation pod szyldem "Efektu Domina". Fundacja prowadzona przez Dominikę Kulczyk działa w bardzo różnych miejscach świata wspierając dobre zmiany w społecznościach lokalnych. »