Z okazji Dnia Pluszowego Misia bibliotekę w Witaszycach odwiedziła grupa przedszkolaków pod opieką pani Katarzyny Mieloszyk. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały bajki „Dzień Misia” oraz historii powstania tego święta. Świetnie poradziły sobie z rozpoznaniem znanych i mniej znanych misiów oraz ułożeniem puzzli. Na zakończenie przedszkolaki wykonały papierowe śpiące miśki. »

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Poziomka” odwiedziły Oddział dla Dzieci. Była to ich pierwsza wizyta w bibliotece. Maluszki wprowadzono w jesienny klimat czytając bajkę Alice Hemming „Złodziej liści”. Przygotowano zabawy z chustą animacyjną. Z darów jesieni wykonali mandale. Na koniec poszliśmy na spacer do parku gdzie dzieci zbierały kasztany oraz kolorowe liście. »

No cóż, nastała kalendarzowa „Jesień”, chodź za oknem lato, w naszej bibliotece zrobiło się bardzo jesiennie i kolorowo. Nasi mali goście z Przedszkola Poziomka wysłuchali opowiadań Wojciecha Widłaka „Wesoły Ryjek i jesień”, dzieci wspaniale poradziły sobie z zadaniami jesiennymi. Na zakończenie zajęć wykonały bukiety z liści w dość nietypowych wazonikach. »

W bibliotece w Wilkowyi zwierzęta obchodziły swoje święto, na które zostały zaproszone 5-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. Na początku dzieci wysłuchały kilku książeczek o zwierzętach. Później dowiedziały się ciekawych informacji o ich domach. »

4 października przypada Międzynarodowy Dzień Zwierząt. Bibliotekę w Golinie odwiedziły dzieci ze szkolnej "zerówki". Wysłuchały opowiadania o zwierzątkach domowych. Następnie wyklejały kolorowym papierem wizerunki zwierząt. Na koniec zajęć dzieci otrzymały odcisk pieczątki - zwierzaka na rękę. »

O kosmosie i planetach czytał zaproszonym przedszkolakom Mariusz Grzesiek. Potem byłą opowieść o Panu Mikołaju i jego osiągnięciach a na koniec dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych. »

W ramach akcji Cały powiat czyta dzieciom odwiedził nas dzisiaj Piotr Piotrowicz, który rozmawiał z dziećmi o tym jak ważne jest czytanie, a następnie przeczytał fragment książki "Nazywam się... Mikołaj Kopernik". Najmłodsi (kl.1 b SP nr5) poznali układ planet, stworzyli własną rakietę i rozwiązywali kosmiczne łamigłówki. »

W ramach akcji Cały Powiat Czyta Dzieciom o planetach pana Mikołaja w Oddziale dla Dzieci gościliśmy instruktora teatralnego Włodzimierza Kalinowskiego. Pan Włodek przeczytał uczniom klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 5 fragment z książki „Nazywam się… Mikołaj Kopernik” przybliżając postać słynnego astronoma. Następnie zaprosił ich do wspólnej zabawy w Układ Słoneczny omawiając jak wirują planety wokół Słońca. Na koniec udaliśmy się pod zegar słoneczny, przy którym gość opowiedział o jego działaniu. »

W Kamienicy Kultury o planetach pana Mikołaja czytał tata Paweł Kula. Po czytaniu był czas na kosmiczne zagadki i planetarną rozsypankę. Podczas zajęć każdy z uczestników wykonał swojego Marsjanina.
Dziękujemy panu Pawłowi Kuli oraz wychowawczyni i uczniom klasy III Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie.
»