Za nami druga z zaplanowanych wizyt studyjnych do naszych sąsiadów. W październiku pojechaliśmy do Krotoszyna. Wymiana doświadczeń i moc inspiracji z Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie oraz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury - oto z czym wróciliśmy! »

Silny zespół - silna marka! Za nami ostatnie szkolenia w ramach projektu BIBLIOTEKA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI. Wspólnie z Agatą Wittchen-Barełkowską rozmawialiśmy w 6 grupach zespołowych z trzech perspektyw: ja na zewnątrz, ja wewnątrz i ja jako ja w zespole! Było intensywnie i ciekawie! »

W filii w Mieszkowie także można było wysłuchać opowieści o planetach pana Mikołaja. Uczniom klasy I przedstawił ją strażak i tata Leny, Przemysław Wieliński. Po wysłuchaniu fragmentów książek o Mikołaju Koperniku, uczestnicy poznali nazwy planet naszego układu słonecznego. Na zakończenie dzieci mały za zadanie wykonać projekt rakiety, wykorzystując przygotowane figury geometryczne. »

Wtorek i środa upłynęły nam pod znakiem diagnozy, badań potrzeb naszych użytkowników jako podstawy do budowania jeszcze lepszej oferty kulturalnej dla mieszkańców. »

Za nami pierwsze szkolenie w ramach BLISKO i naszego projektu BIBLIOTEKA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI. Dr Magdalena Cyrklaff-Gorczyca poszerzała naszą wiedzę z zakresu komunikacji z osobami niepełnosprawnymi oraz użytkownikami ze szczególnymi potrzebami. »

Nasza pierwsza wizyta w BLISKO to kierunek Pleszew! Wspaniała biblioteka w dawnym budynku dworca PKP, nawiązująca do historii miejsca. »

Miło nam poinformować, że nasza Biblioteka otrzymała dofinansowanie w w ramach Kierunku interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych Priorytetu 1 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025 w kwocie ➡️3️⃣5️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ zł!!! »

Tradycyjnie już od 7 lat czytamy na rockowo! Zaproszeni muzycy czytają zgromadzonym dzieciom i opowiadają o swoich ulubionych książkach i bohaterach z dzieciństwa! »