Można samemu zapisać się do naszej biblioteki, nie wychodząc z domu. Zdalna rejestracja w bazie czytelników Biblioteki Jarocin daje możliwość rezerwowania i zamawiania poszukiwanych tytułów jeszcze przed formalnym zapisem w bibliotece. »

Pierwsze w nowym roku spotkanie z przedszkolakami w Cielczy i Radlinie dotyczyło mroźnego, zimowego lasu i zwierząt, które muszą sobie szukać w nim schronienia i pożywienia. »

Wystawę rekwizytów z ekranizacji "Ogniem i mieczem" obejrzało już sporo uczniów ze szkół podstawowych. »

Zapraszamy uczniów i studentów kończących naukę oraz absolwentów szkół i uczelni, którzy nie mogą znaleźć pracy, do udziału w projekcie "Wykiełkuj na rynku pracy".
Informacje o projekcie i zapisy do 31 stycznia 2017 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Jarocin, ul. Park 3, tel. 62 747 23 46
»

W pierwszym tygodniu Nowego Roku naszych seniorów zaszczyciły maluchy z prezentacją jasełek. »

Stroje, rekwizyty i zdjęcia z planu filmu "Ogniem i mieczem" można oglądać na wystawie w Bibliotece Głównej w Pałacu Radolińskich w Jarocinie »

Od grudnia biblioteka udostępniła platformę do nauki języków obcych we wszystkich swoich placówkach. Do wyboru jest aż pięć języków: angielski (w tym angielski biznesowy), niemiecki, francuski, hiszpańskiego i włoski. Każdy użytkownik może uzyskać bezpłatny dostęp do
e-learningowych kursów przeznaczonych dla dorosłych, a także dla dzieci od 10 roku życia.
»