Kultura czytania zależy od kultury kraju. Kultura wymaga skupienia, aktywności i trzeba o nią dbać - to słowa Barbary Kosmowskiej skierowane do jarocińskiej młodzieży podczas spotkania »

W filii nr 2, nr 3 oraz w Cielczy można było poznać przyszłość - andrzejkowe szaleństwo wróżb przygotowały panie bibliotekarki »

Książka "Złodziejka książek" Markusa Zusaka była tematem spotkania Młodzieżowego
Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się w 29 listopada 2016 roku w filii nr 2.
»

Przemysław Kossakowski – człowiek do zadań specjalnych! W niedzielne popołudnie zgromadził tłumy w JOK Jarocin. »

Lanie wosku i tworzenie zapachowych świec - warsztaty dla seniorów, których efektem są piekne świece »

W filii nr 3 w Jarocinie uczniowie świętowali Dzień Pluszowego Misia. »