Podczas Jarocin Festiwal 2021 odbyły się dwa spotkania autorskie. Oba toczyły się wokół książki. Gościem pierwszego spotkania była siostra Eliza Myk, dominikanka, współbohaterka książki "Czuły Kościół odważnych kobiet". Eliza Myk jest jedną z sióstr prowadzących Dom Chłopaków w Broniszewicach pod Pleszewem. »

Podczas tegorocznej edycji „Jarocin Festiwal 2021” została zorganizowana Strefa Dziecka z Biblioteką i Instytutem Książki pod nazwą "Mała książka, wielki człowiek" nawiązującą do największego w Polsce projektu bookstarowego i towarzyszącej mu kampanii społecznej pod tą samą nazwą. »

"Lżejszy od fotografii..." to najpełniejszy portret Grzegorza Ciechowskiego. Marek Horodniczy z Narodowego Centrum Kultury rozmawia z Piotrem Stelmachem, autorem biografii. »

Andrzej Stasiuk, właściciel niekonwencjonalnego życiorysu polski pisarz, poeta, publicysta, eseista, dramaturg w rozmowie z Pablopavo, wokalistą, muzykiem, autorem tekstów piosenek i opowiadań. Z tego spotkania musiała wyjść fantastyczna rozmowa. »

Każdy jest inny ale nie znaczy, że gorszy - i z każdym można porozmawiać - oto idea Żywej Biblioteki, która już po raz trzeci zagościła na Jarocin Festiwal. »