Krasnoludkowy zawrót głowy

Krasnoludkowy zawrót głowyTradycyjnie już podczas Jarocin Festiwal nasza biblioteka organizuje Stref e Dziecka. Od 2018 towarzyszy nam w tej inicjatywie Instytut Książki!

Animacje i warsztaty plastyczne nawiązywały do obchodów Roku Marii Konopnickiej. Był tajemniczy jagodowy autobus, pełen zagadek i niespodzianek oraz krasnoludkowy tor przeszkód. W Namiocie Koszałka Opałka na najmłodszych czekały plastyczne zabawy oraz malowanie toreb z wykorzystaniem krasnoludkowych szablonów i tworzenie przypinek. Przy stoisku była krasnoludkowa fotobudka i malowanie twarzy. Każde dziecko po odwiedzeniu wszystkich punktów w Strefie Dziecka otrzymywało zestaw upominków przygotowanych przez Instytut Książki. Strefa Dziecka była dwujęzyczna, polskie bibliotekarki wspierali ukraińscy wolontariusze, a karty zabaw były dwujęzyczne. I jak co roku wszyscy doskonale się bawili!