Legendoczytacze na tropie pamiątek powstańczych

Legendoczytacze na tropie pamiątek powstańczychW sobotni jesienny poranek do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży przybyła grupa chętnych uczniów z klasy VIIa z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki by wziąć udział w warsztatach historycznych nawiązujących do okresu odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Warsztaty podzielono na dwie części. W pierwszej części Ilona Kaczmarek z Muzeum Regionalnego w Jarocinie przybliżyła historię odzyskania przez Polskę niepodległości oraz przedstawiła miejsca upamiętniające powstańców wielkopolskich w Jarocinie. W drugiej części Marta Pakulska z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin przedstawiła jak należy tworzyć quest, po czym uczestnicy próbowali stworzyć trasę questu. Na koniec wyruszyli na rynek odwiedzając tablice pamiątkowe powstańców wielkopolskich na Ziemi Jarocińskiej.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin.