Legendoczytacze w Golinie

Legendoczytacze w GolinieW bibliotece w Golinie odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku niepodległości". Warsztaty prowadziła Ilona Kaczmarek z Muzeum Regionalnego w Jarocinie. W czasie spotkanie pani Ilona wprowadziła dzieci w historię odzyskania Niepodległości i Powstania Wielkopolskiego.

Przedstawiła  ważniejsze postacie Powstańców Wielkopolskich z naszego regionu. Był nim Andrzej Parysek. Uczestnicy warsztatów wypełniali  karty ewidencyjne miejsca pamięci narodowej, co sprawiło im niemało emocji. Na zakończenie czekał na nich słodki poczęstunek.
Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących     z Funduszy Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin.