To łączna kwota jaką otrzymała jarocińska biblioteka na działania animacyjne, kulturalne i edukacyjne w ramach programu "Partnerstwo dla książki" w ramach programów grantowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. »

Z okazji Tygodnia Bibliotek, przebiegającego pod hasłem (Do)wolność czytania, spotkaliśmy się w bibliotece z uczniami klasy Ib. »

Dzień Książki i Praw Autorskich stał się okazją do spotkania w mieszkowskiej bibliotece z uczniami klasy VI. Dzieci dowiedziały się po co tworzy się przypisy i jak je właściwie wykonać. »

Kolejne odwiedziny w przedszkolnej grupie Biedronek minęły pod hasłem jajka. Dzieci najpierw wysłuchały kilku ciekawostek o jajkach, po czym zapoznały się z książeczką "Ptak". »

Udział w akcji Tydzień z Internetem to kolejna okazja do spotkania z czytelnikami w bibliotece w Mieszkowie. Tym razem dzieci zajęły się fotografią oraz obróbką zdjęć z wykorzystaniem aplikacji. »

Zbliżający się Dzień Wody stał się okazją do spotkania z uczniami klasy Ia. Dzieci dowiedziały się o ludziach, którzy mają utrudniony dostęp do wody i cierpią z jej braku a także co można zrobić, by oszczędzać wodę. »

Członkowie PTTK Oddział Ziemi Średzkiej w Środzie Wielkopolskiej, wyruszając na wyprawę śladami powstańców wielkopolskich, na swej trasie odwiedzili Mieszków. »

Dzień Dinozaura stał się kolejną okazją do spotkania z dziećmi z przedszkola. Starszaki wysłuchały bajki o dinozaurze Arlo oraz o jego ludzkim przyjacielu – Bąblu. »