Z Panem Kleksem bawiły się też w filii w Golinie tamtejsze przedszkolaki! Były wiersze, piosenki z starszej adaptacji filmowej, kolorowanki i zabawa w robienie kleksów! »

Nasze zajęcia podczas ferii związane z Akademią Pana Kleksa cieszyły się ogromnym zainteresowaniem! Panie bibliotekarki stworzyły niesamowitą atmosferę zapraszając dzieci do laboratorium Pana Ambrożego! »

W filii w Golinie dzieci bawiły się razem z Panem Kleksem. Były puzzle, kolorowanki i tworzenie walentynkowych serduszek z piegów. Dzieci mogły też pograć w planszówki! »

Dzisiaj do Akademii Pana Kleksa zawitały dzieci z półkolonii z Zespołu Szkół Społecznych z Jarocina. Wysłuchały niezwykłej opowieści szpaka Mateuszka. Dowiedziały się gdzie mieszkają wilki, że stanowią gatunek chroniony. Poznały znaczenie określenia wataha, basior i wadera i dlaczego wilki wyją do księżyca. »

Kolejny dzień ferii z Kleksem w Oddziale dla Dzieci spędziły przedszkolaki z „Marcinka” z Jarocina. Z okazji Walentynek kodowały serce z kolorowych kleksów. Na iPad'ach układały puzzle z „Panem Kleksem” oraz wykonywały obrazki z kleksów. »

Dzisiaj dzieci odwiedziły laboratorium Pana Kleksa. Żeby tam się dostać , musiały pokonać tajemniczy tunel. W samym laboratorium mali goście zobaczyli jak można domowym sposobem zrobić eksperyment z lawą, lampę lawową, grające jabłko, czy deszcz w słoiku! Nasi goście byli zachwyceni. »

Dzisiaj Oddział dla Dzieci zamienił się w Krainę Kleksów, w której gościliśmy przedszkolaków z Kotlina. Zapoznano ich z utworami Jana Brzechwy "Niedźwiedź", "Lis", "Dzik", "Żubr". Dzieci atramentem robiły kleksy. Przygotowano dla nich kodowanie kleksów oraz w apilikacjii Scretch Junior powstały piękne kleksowe dzieła. »

Czy ten guzik tu pasuje? Co może powstać z jednego niepozornego kleksa? Dzieciaki z półkolonii z Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Jarocinie uczestniczyły dziś w zabawach inspirowanych Akademią Pana Kleksa. »

Od dawna wiadomo, że piegi doskonale działają na rozum i chronią od kataru! Można było dzisiaj zdobyć kilka, przędąc litery i tworząc kleksowe historyjki. Powstawały też kolorowe smoki rodem z krainy doktora Paj-Chi-Wo. Pierwszego dnia ferii zimowych odwiedzili nas uczestnicy półkolonii ze Zespół Szkół Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi - pozdrawiamy! »

W czwartkowe przedpołudnie w bibliotece odbyła się prelekcja Dominika Sikorskiego – szefa Filii Banku Spółdzielczego w Witaszycach o bezpieczeństwie rachunku osobistego, konta internetowego, zagrożeniach i ochronie przed oszustami. »