Skarpetki i nowe technologie

Skarpetki i nowe technologieW ramach kolejnego etapu projektu "Podróże z wyobraźnią" odwiedziłyśmy Niepubliczną Szkołę Podstawową z Oddziałem Przedszkolnym w Roszkowie.

Uczniowie w nawiązaniu do twórczości Justyny Bednarek autorki serii książek dla dzieci: "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" tworzyli ilustracje w aplikacji Scratch Jr. Efektem dzisiejszego spotkania były przygotowane przez dzieci pomysłowe historyjki obrazkowe z udziałem głównych bohaterek - skarpetek. Inspiracją była książka "Banda Czarnej Frotte". Zebrałyśmy również przygotowane przez chętne dzieci plakaty, które będą promować spotkanie autorskie z Justyną Bednarek. Wkrótce odwiedzimy kolejne szkoły, które biorą udział w projekcie.

Wydarzenie w ramach projektu "Podróże z wyobraźnią" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Gminy Jarocin