Wspólnie z Muzeum Regionalnym i Spichlerzem Polskiego Rocka oraz Galerią Skarbczyk zaprosiliśmy uczestników Festiwalu i mieszkańców do 7 czytelni: dziecięcej, historycznej, mrocznej, muzycznej, poświęconej, szkolnej i w galerii. Pretekstem do każdego spotkania była książka, której autor lub bohater byli gośćmi prowadzących. »

Po śladach Stasia i Nel oraz afrykańskich zwierząt poruszali się uczestnicy tegorocznej nocy w bibliotece. »

Tomasz Raczek - znany krytyk filmowy i teatralny był naszym gościem, a wszystko za sprawą projektu Stowarzyszenia Jarocin XXI "Regał na nudę", którego Biblioteka jest partnerem.z »

Nasza biblioteka była obecna na szkolnym festynie Zespołu Szkół nr 5 w Jarocinie - w naszym punkcie każdy mógł wykonać wiklinowe serduszko dla mamy »

Zgodnie z tegorocznym hasłem Tygodnia bibliotek, Biblioteka Główna inspirowała młodzież z Gimanzjum nr 1 do działań twórczych zgodnych z prawem autorskim. »

Jarocińska biblioteka wspólnie z Klubem Sympatyków Starej Kolei zorganizowała w Jarocinie akcję "Żonkile", upamiętniającą 73. rocznicę powstania w getcie warszawskim »

Z inicjatywy jarocińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku biblioteka gościła Krzysztofa Miklasa, długoletniego dziennikarza i komentatora sportowego »