Uczniowie z Wilkowyi na Wystawie Biblii

Uczniowie z Wilkowyi na Wystawie BibliiUczniowie klasy IV z Niepublicznej Szkoły Podstawowej ZOO w Wilkowyi pod opieką wychowawczyni i bibliotekarki udali się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Jarocinie na Wystawę Biblii - stworzoną przez Fundację Areopag.

Dzieci dowiedziały się jaki sposób i w jakiej formie Pismo Święte dotarło do naszych czasów, zanim zostało zamknięte w okładki i trafiło do naszych biblioteczek domowych. Uczniowie mogli dotknąć eksponatów, wziąć do ręki kamienne tablice z dziesięciorgiem przykazań, dotknąć słów napisanych na skórach i pergaminach, obejrzeć Torę na zwojach papieru oraz zobaczyć jak wyglądała czcionka. Dzieci zachwycały się różnymi, pięknymi wydaniami Biblii i z ogromnymi wrażeniami wróciły do szkoły.

Wystawa w ramach projektu "Regał na nudę" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Jarocin.