Wielkanocne szycie

Wielkanocne szycieW ramach Tygodnia z Internetem w Bibliotece w Cielczy I w Bibliotece Głównej odbyły się warsztaty kreatywnego szycia EkoZabawka skierowane dla dzieci, młodzieży i dorosłych zgodnie z ideą recyclingu.

Po krótkim wstępie i pokazaniu przybyłym na warsztaty paniom różnych stron internetowych i blogów o krawiectwie wszystkie ostro wzięły się do pracy. Różnorodność materiałów spowodowała kłopot w wyborze kolorystyki do swojego wianka. Po uszyciu trzech długich rurek panie całą swą energię poświęciły na wypełnianiu ich małymi silikonowymi kuleczkami. Sposoby upychania były najróżniejsze, począwszy od palca, pisaka, patyczka do szaszłyka, po wieszak i kij od miotły. Wysiłek się jednak opłacił i wszystkie panie uszyły przepiękne wianki ozdobione ptaszkami, zajączkami i kokardami.