W piątkowy, wakacyjny poranek na jarocińskim rynku odbyło się książkowe spotkanie. Tym razem tematem przewodnim była rzeka Wisła, której rok jest właśnie obchodzony. »

Kolejne wakacyjne zajęcia z dziećmi z półkolonii szkolnych w Filii w Wilkowyi upłynęły pod hasłem "Akademii Przyjaciół Pszczół". »

Dzieci z półkolonii w Wilkowyi pierwszy dzień wakacji spędziły w bibliotece »

Ostatnie spotkanie z przedszkolakami w Cielczy i w Radlinie przebiegło w wakacyjnej atmosferze. Na początku dzieci wysłuchały opowiadania o tym, jak Misia Marysia spędziła swój rok w przedszkolu i czego się przez ten czas nauczyła. »

Z okazji Tygodnia Głośnego Czytania Dzieciom filię w Mieszkowie odwiedzili drugoklasiści. Dzieci poznały 3 serie książek: Zaopiekuj się mną, Mądra mysz i Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. »

W ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom, Bibliotekę w Filii nr 2 odwiedziła grupa "Biedronek" z Przedszkola Poziomka w Jarocinie. »