Wchodząc do naszej biblioteki, można było odnieść wrażenie, że coś gotujemy albo pieczemy. Na stołach była mąka, waga, wałek i foremki do ciasta. Było więc ważenie, wałkowanie i wykrawanie, ale nie z ciasta. »

Już po raz kolejny w tym roku w witaszyckiej bibliotece spotkały się panie na warsztatach. W środę, 14 marca powstały piękne palmy wielkanocne, które zostaną przekazane na cel charytatywny na niedzielny kiermasz. »

O kobietach i ich prawach dawniej i dziś rozmawiano w Bibliotece Głównej w Pałacu Radolińskich z Anną Dziewit-Meller. »

Dorośli oraz dzieci, pod okiem Justyny Teplik, krok po kroku własnoręcznie zdobili i szyli piękne zawieszki w kształcie kurek. »

Do świąt wielkanocnych jeszcze półtora miesiąca. Nie wyobrażamy świątecznego stołu bez ozdób. Już 14 lutego spotkały się w bibliotece panie na warsztatach i robiły karczochowego kurczaka. »

W Bibliotece w Golinie było kocio i walentynkowo a także wiosennie. Na początku było słowo czyli czytanie fragmentów książek. A potem zajęcia, nawet mimo braku prądu. »