W czwartek na spotkaniu z bibliotekarkami dzieci z grupy zerowej z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni wysłuchały wierszy Ludmiły Mariańskiej o dmuchawcach. »

W Filii w Wilkowyi wczwartek 14. czerwca dzieci z klasy trzeciej z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni wysłuchały wierszy związanych ze świętem Dnia Ojca. »

Środowe spotkanie Klubu Seniorek w Filii w Wilkowyi przebiegało w atmosferze zbliżającego się wielkimi krokami lata. »

Przez cały rok szkolny chętni uczniowie Zespołu Szkół Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi brali udział w konkursie, który polegał na wyszukiwaniu informacji z książek popularnonaukowych. »

7 czerwca dzieci z zerówki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi wraz z paniami bibliotekarkami wybrały się na wycieczkę do Jarocina. »

W sobotę 19 maja bibliotekarki z Filii w Wilkowyi zorganizowały autokarową wycieczkę do Śmiełowa na Noc Muzeów. Uczestnikami jej byli laureaci konkursu całorocznego "Ciekawe dlaczego?", a także panie z Klubu Seniorek. »

Klasa IV c z miejscowej szkoły przyszła do filii bibliotecznej również 15 maja. Tym razem uczniowie poznali różne formy książek, od czasów najdawniejszych do współczesnych. »

W Tygodniu Bibliotek, w tym roku pod hasłem "(Do) wolność czytania" w Filii w Wilkowyi odbyła się lekcja biblioteczna na temat "Przeczytaj tę książkę, ponieważ ...". »

To łączna kwota jaką otrzymała jarocińska biblioteka na działania animacyjne, kulturalne i edukacyjne w ramach programu "Partnerstwo dla książki" w ramach programów grantowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. »