Ostatnie już spotkanie, w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku", odbyło się w środę 4 października w Bibliotece w Wilkowyi. »

29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym dniu bibliotekarka z Filii w Wilkowyi zaprosiła zerówkę i pierwszą klasę z Niepublicznej Szkoły w Wilkowyi na spotkanie z książką. »

Korzystając z pięknej pogody, członkinie Klubu Seniorek w Wilkowyi udały się szlakiem legend na spacer leśnymi ścieżkami Wilkowyi. »

Kolejne warsztaty historyczne, w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku", odbyły się w Filii w Wilkowyi w piątek 15 września 2017r., prowadził je pan Michał Czerniawski. »

Kolejne wakacyjne zajęcia z dziećmi z półkolonii szkolnych w Filii w Wilkowyi upłynęły pod hasłem "Akademii Przyjaciół Pszczół". »

Dzieci z półkolonii w Wilkowyi pierwszy dzień wakacji spędziły w bibliotece »

Podczas spotkania uczniowie klasy III b dowiedzieli się wielu ważnych informacji na temat gwary. Wspólnie z bibliotekarką dzieci czytały różne teksty pisane gwarą, między innymi parafrazę "Lokomotywy" J. Tuwima autorstwa Jadwigi Podeszwy, przy czym było dużo śmiechu. »

W Bibliotece w Wilkowyi podczas legendowych warsztatów pod lupę zostały wzięte trzy legendy: "Historia pewnej wierzby", "Cygański mostek" i "Legenda o Wilkowyi". »

Tym razem seniorki wykorzystały płatki kosmetyczne i papier kolorowy »