W Tygodniu Bibliotek, w którym hasłem przewodnim jest "#biblioteka" do Filii w Wilkowyi została zaproszona autorka hymnu szkolnego pani Benedykta Świderska, emerytowana nauczycielka. Tym razem odwiedziła Niepubliczne Przedszkole Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi, gdzie czekały na nią 5 i 6-latki. »

W Tygodniu Bibliotek w tym roku pod hasłem "#biblioteka" majowe spotkanie Klubu Seniorek w Filii w Wilkowyi odbyło się w terenie. Panie wybrały się na wycieczkę rowerową do Mieszkowa. Pomimo wieku są bardzo aktywne i taka trasa nie sprawiła im trudności. Pierwszy przystanek był nad stawem w Radlinie blisko ruin. »

W bibliotece w Wilkowyi odbyły się warsztaty literackie zrealizowane w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku". Brali w nich udział uczniowie klasy II z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. Zajęcia prowadziła Maria Ratajczak ze Stowarzyszenia Zielona Grupa w Poznaniu. »

W tygodniu upamiętniającym obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim przeprowadzono dzisiaj w Filii w Wilkowyi małą lekcje historii dla 6-latków i 5-latków z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. »

W ramach współpracy biblioteki ze szkołą uczniowie klasy I Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi mieli lekcję kodowania. »

W czwartek 28 lutego korzystając z pięknej pogody uczniowie klasy II z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni z wychowawcą i bibliotekarkami udali się na spacer. »