W Filii w Wilkowyi uczniowie klas II, III a i III b zapoznali się z krótką historią powstania w getcie warszawskim oraz wykonali żonkile, które są symbolem tego wydarzenia. »

Z okazji Światowego Dnia Książki, na zajęcia do biblioteki w Filii nr 2 przyszły dzieci z klasy II b Szkoły Podstawowej nr 3. »

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to ustanowione w 1995 roku przez UNESCO
doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.
»

Tak to możliwe! Uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej nr 2 odwiedzili Punkt Informacji Turystycznej działający przy filii nr 1 i przy tej okazji dowiedzieli się kilku ciekawych rzeczy o Jarocinie i jego historii. »

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN już po raz piąty organizuje akcję upamiętniającą powstanie w getcie warszawskim. Biblioteka w Witaszycach włączyła się do akcji i przygotowała okolicznościową gazetkę oraz ekspozycję książek. »