27 marca 2017 r. grupa Senior WIGOR wybrała się na wycieczkę do Poznania - w ten dzień przypada Międzynarodowy Dzień Teatru - stąd głównym wyjazdu był spektakl baletowy "Jezioro Łabędzie" w auli Collegium da Vinci. »

Gośćmi wiosennego spotkania z bajeczką w Oddziale dla Dzieci była grupa Myszek z Marcinka. »

Tydzień z Internetem to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie do poznania możliwości, jakie daje Internet. W tym roku w czasie zajęć skupiliśmy się na obszarze szczególnie nam bliskim, na gotowaniu. »

Wybierając się na zakupy od dziś uczestniczki warsztatów rękodzielniczych w Bibliotece w Witaszycach będą zabierały ekologiczne torby własnoręcznie przez siebie malowane. »

W piątek odbyło się potkanie z Krzysztofem Kamińskim - redaktorem naczelnym kwartalnika "Porady na zdrowie", autorem książek o Ojcu Klimuszko oraz miłośnikiem medycyny naturalnej. »

Dzieci wysłuchały opowiadania "Walizka pana Hanumana" oraz rozmawiały o tym czy każdemu z nas potrzebna jest w życiu fantazja i do czego ona służy? »

Dzieci z miejscowego przedszkola odwiedziły w czwartek bibliotekę. Na początku wysłuchały legendy związanej z Witaszycami "O ciotach na piecu chlebowym", z tórej m.in. dowiedziały się gdzie dawniej gospodynie piekły chleby. »

Podczas marcowego "Spotkania z Bajeczką" dzieci z przedszkola Poziomka wysłuchały historyjki Reginy Gruchalskiej pt. "Kwiatowa łąka". »

Tradycyjnie już Filia nr 2 wraz ze Stowarzyszeniem Edukacyjnym "Trójka" i Zespołem Szkoł nr 3 w Jarocinie zaproponowali warsztaty dla mieszkańców - tym razem wokół Wielkanocy. »