W piątkowy poranek w Oddziału Dla Dzieci przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Poziomka w Jarocinie obejrzały przedstawienie "Baśniowy Ambaras". »

12 maja bibliotekarze z powiatu jarocińskiego uczcili uroczyście Dzień Bibliotekarza. Uroczystość rozpoczęła się prelekcją pt: Rola i rodzaje obrazu we współczesnej książce dla dzieci wygłoszoną przez dziennikarza kulturalnego a zarazem krytyka komiksowego Sebastiana Frąckiewicza. »

W ramach Tygodnia Bibliotek dwie klasy IV uczestniczyły w zajęciach związanych z historią Ziemi Jarocińskiej. Na początek obejrzały prezentację multimedialną, która oprowadzała ich po Jarocinie i okolicach. »

Kolejne spotkanie w Tygodniu Bibliotek to wizyta w grupie "Smerfów" w przedszkolu. Dzieci wysłuchały kilku faktów o żółwiach oraz bajki o Franklinie i zagubionej książce z biblioteki. »

W Tygodniu Bibliotek dzieci z przedszkola Poziomka, odwiedziły bibliotekę w Filii nr 2. Dzięki książce Janiny Grali "Siedmiomilowe buty" i magicznym butom mogły zwiedzić Jarocin i okolice. »

Uczniowie wysłuchali legendy pt. "Opowieść o ciotach na piecu chlebowym" czytaną przez Przemysława Hendlera, sekretarza Stowarzyszenia na Rzecz Witaszyc. »