Bożonarodzeniowe wieńce na stół lub drzwi wykonywali uczniowie z klasy II podczas warsztatów w bibliotece w Golinie. »

Od maja do grudnia tego roku bibliotekarze bibliotek gminnych w powiecie brali udział w cyklu warsztatów i wydarzeń mających na celu podniesienie ich kompetencji i umiejętności »

Listopadowe warsztaty w filii w Cielczy wprowadziły grupę pań w świąteczny nastrój. A to wszystko przez mocny zapach pomarańczy i anyżu roznoszący się w całym pomieszczeniu biblioteki. »

26 listopada odbyło się kolejne spotkanie integracyjne mieszkańców w filii nr 2, które poprowadziła pani Anna Kramarczyk. Tym razem ozdabialiśmy świąteczne skarpety, uszyte przez panią Anię. Humory i pomysły dopisały, każdy bowiem wykonał własną, oryginalną skarpetę. »

W czwartkowe popołudnie 22 listopada w filii w Witaszycach odbyły się warsztaty mydlarskie. Panie skomponowały i wykonały własne mydełka. »

Cóż, jarocińscy bibliotekarze od dziś potrafią z balonów zrobić wszystko. A to za sprawą fantastycznego szkolenia z poznańskim oddziałem Klanzy. »