Z okazji Dnia Dziecka bibliotekę odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie. Wysłuchali opowiadania Grzegorza Kasdepke "Nadęty jak balon". »

Naszą zabawę w rzucanie kostką i szukanie książek przygotowaliśmy w wersji dziecięcej. Najmłodsi czytelnicy chętnie korzystali z tej formy decydowania o wyborze książek do czytania »

W Tygodniu Bibliotek Oddział dla Dzieci przygotował Kiermasz Książek dla najmłodszych. Za 2 zł można było zaopatrzyć się w bajeczki i nie tylko. »

Przez cały luty zapraszamy naszych czytelników na randki w ciemno z książką w naszych bibliotekach. »

Od 1 lutego 2021 zostają przywrócone kary za przetrzymane książki. »

Mimo pandemii ferie zimowe mogą odbywać się zdalnie - tak też było z dzieciakami przebywającymi na półkoloniach w Zespole Szkół Społecznych w Jarocinie »

7 miejsce w Polsce i 2 w Wielkopolsce w Rankingu Bibliotek "Rzeczpospolitej" i Instytutu Książki - to nasz wynik na ten trudny 2020 rok! »

Premierowe czytania opowiadań dzieci, uczestników warsztatów literackich online z Wiolettą Piasecką miały wspaniałą oprawę dzięki czytającemu gościowi Tomaszowi Jankowskiemu. »