W dniach 30 września i 1 października gościliśmy grupę bibliotekarzy z Piaseczna i bibliotek ościennych, którzy odwiedzili nas w ramach programu "Blisko". »

W Oddziale dla Dzieci gościliśmy panią Hanię z działu gromadzenia księgozbioru, która przeczytała uczniom z klasy II c Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Jarocina fragment „Bajki robotów” Stanisława Lema pt. „Trzej elektrycerze”. Po wysłuchaniu dzieci wykonały Eko-elektrycerza. »

Na grupach zabawowych królowały jesienne liście. Dzieci wraz z opiekunami zaproszono do zabaw z chustą animacyjną: spadające liście oraz wiatr jesienny. Przeczytano też bajeczkę „Pod gwiazdami” , po której wykonali sowy z kolorowych liści. »

W Dniu Kropki bibliotekę odwiedzili uczniowie z klas II i III Akademii Dobrej Edukacji. Zapoznano ich z księgozbiorem oraz pracą bibliotekarza. Wysłuchali historię o „Kropce i Kresce” po czym zaproszono ich do zabaw: łączenie kropek, kodowanie i domino. »

W poniedziałkowy poranek uczniowie z klas II i III ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Zofią Staniecką. »

Biblioteka wspólnie z Zakładem Gospodarki Odpadami zaprosiła najmłodszych na ekoświętowanie. Dzieci miały okazję uczestniczyć w 10 aktywnościach, których celem była edukacja ekologiczna. »

Kolejny weekend z cyklu "Lato w amfiteatrze" należał do najmłodszych. Biblioteka przygotowała dla nich kilka atrakcji. »

Dzieciom z Niepublicznego Przedszkola „Marcinek” z Jarocina pani Magda i pan Mariusz opowiedzieli jak segregować odpady, a co najważniejsze jak je ograniczać. »

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Marcinek” z Jarocina zapoznano z serią bajeczek edukacyjnych „Lisek uczy dzieci segregacji śmieci”. »