Legendoczytacze po raz trzeci na szlaku

Legendoczytacze po raz trzeci na szlakuTuż przed długim weekendem w filii nr 2 odbyły się warsztaty kamishibai zrealizowane w ramach projektu Legendoczytacze na szlaku. Uczniowie klas czwartych spędzili aktywne trzy godziny na zajęciach, których finalnym celem będzie wydanie autorskiego teatrzyku kamishibai inspirowanego lokalną legendą o powstaniu Jarocina.

Dzieci zmagały się z różną formą pracy plastycznej i grupowej. Wymyśliły własne zakończenie legendy o dzielnym Jarocie. Rysowały, malowały i wyskrobywały ilustracje, które stworzą karty kamishibai. Nie możemy się doczekać wydania naszego autorskiego teatrzyku.

Wydarzenie w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących ze Funduszu Promocji Kultury oraz przez Gminę Jarocin.