Bajkowy regał z Marcinem Pałaszem

Bajkowy regał z Marcinem PałaszemW piątek w Filii w Wilkowyi odbyło się pierwsze spotkanie z "Bajkowym regałem na nudę".

Na początek w godzinach dopoludniowych uczniowie IV klasy z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni mieli możliwość poznać pisarza Marcina Pałasza, autora książek oraz słuchowisk radiowych dla dzieci i młodzieży. Czwartoklasiści dowiedzieli  się wielu ciekawostek z jego życia i twórczości, a także skąd czerpał pomysły na nowe książki. Pan Pałasz z sympatią opowiadał o swoim psim przyjacielu Elfie, który stał się bohaterem  lektury szkolnej.  Uczniowie wyszli ze spotkania zachwyceni, większość z nich zakupiła książkę z autografem.
Drugie spotkanie odbyło się podczas Północy z Andersenem, gdzie 60 dzieci wysłuchało opowieści Marcina Pałasza o tym jak został pisarzem, skąd czerpie pomysły i jakie książki napisał. Było też i o samym panu Andersenie i inspiracjach do tworzenia baśni. Po spotkaniu dzieic udały się do baśniwoych komnat gdzie czekały na nich zadania, gry i zabawy inspirowane baśniami Andersena i opowieściami naszego gościa.

Spotkania w ramach projektu  "Bajkowy regał na nudę" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin.