Biblioteka

Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości i Patrona Miasta Jarocina, bibliotekę w Filii nr 2, odwiedziły dzieci ze szkoły podstawowej nr 3 z Jarocina. »

Stowarzyszenie na Rzecz Witaszyc przygotowało kolejną wystawę. Tym razem jest poświęcona nieistniejącej już Cukrowni i Rafinerii "Witaszyce". »

Dnia 26 października uczniowie z klasy III a Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie, zamienili się w turystów i odbyli wirtualny spacer z Myszką Ratuszanką. »

Jak wyglądało drzewo genealogiczne rodziny Radolińskich? Jaką długość mógł mieć legendarny tunel?Jaką wysokość miała kareta? Na te pytania i wiele innych w poniedziałkowe popołudnie próbowały znaleźć odpowiedź dzieci w Filii nr 1 "Pod Ratuszem". »

Podczas spotkania uczniowie klasy III b dowiedzieli się wielu ważnych informacji na temat gwary. Wspólnie z bibliotekarką dzieci czytały różne teksty pisane gwarą, między innymi parafrazę "Lokomotywy" J. Tuwima autorstwa Jadwigi Podeszwy, przy czym było dużo śmiechu. »

Czy turysta potrzebuje mapy? Co to jest Punkt Informacji Turystycznej? Gdzie w Jarocinie znajdują się zegary słoneczne? Tego dowiedziały się "Smerfy" z Przedszkola "Bajeczka" w Jarocinie. »

Powrót na górę