Biblioteka

W czwartek 28 lutego korzystając z pięknej pogody uczniowie klasy II z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni z wychowawcą i bibliotekarkami udali się na spacer. »

26 lutego klasy szóste ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie otworzyły szlak Legendoczytaczy w Ciświcy, po raz pierwszy sprawdzając aplikację na tym terenie. Uczniowie współtworzyli zadania questu i w praktyce sprawdzili jego funkcjonalność oraz rzetelność. »

Piątkowe spotkani Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi było patriotyczne. Panie udały się na pobliski cmentarz, aby uczcić 150. urodziny druha komendanta Zbigniewa Ostroróg-Gorzeńskiego oraz 100. rocznicę zakończenia Powstania Wielkopolskiego. »

Za kilka dni mija setna rocznica zakończenia powstania wielkopolskiego. Z tej okazji gościem naszej biblioteki był Marek Rezler - historyk specjalizujący się m.in. w historii powstania wielkopolskiego. »

Za co kocham Jarocin? Na to pytanie dzieci z Przedszkola "Marcinek" w Jarocinie miały okazję odpowiedzieć na zajęciach w bibliotece "Pod Ratuszem". Prezentacja multimedialna i regionalne memory przypomniały nam najpiękniejsze miejsca w Jarocinie. Warto wybrać się na spacer! »

Jadwiga Podeszwa, autorka książek o regionie, tym razem zaproponowała nam, zbiór "Opowiadania", których tematem są uczucia. »

Mimo niepewnej pogody grupka śmiałków wybrała się na wędrówkę z nową aplikacją Legendoczytaczy na szlaku niepodległości. Wędrowaliśmy po Golinie poznając historię dwóch powstańców wielkopolskich oraz samej Goliny. »

Z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w bibliotece w Wilkowyi uczennice VII klasy z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni tworzyły książkę do teatrzyku kamishibai. »

13 grudnia w bibliotece w Witaszycach gościliśmy Jakuba Staszaka autora książki "Nie tylko latające kompanie". Członkowie i sympatycy Klubu Dyskusyjnego wysłuchali prelekcji o najważniejszych wydarzeniach związanych z Powstaniem Wielkopolskim oraz o udziale mieszkańców Ziemi Jarocińskiej w tym zwycięskim zrywie niepodległościowym. »

Powrót na górę