Legendy o Wilkowyi po japońsku

Legendy o Wilkowyi po japońskuW bibliotece w Wilkowyi odbyły się warsztaty literackie zrealizowane w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku". Brali w nich udział uczniowie klasy II z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. Zajęcia prowadziła Maria Ratajczak ze Stowarzyszenia Zielona Grupa w Poznaniu.

Dzieci po raz pierwszy zetknęły się z japońskim teatrem ilustracji. Wzorując się na nim tworzyły karty do teatrzyku Kamishibai. Za pomocą węgla rysowali ilustracje, które były wymyśloną przez nich współczesną kontynuacją legendy o Wilkowyi.

Wydarzenie zrealizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz przez Gminę Jarocin.