Biblioteka

Dzisiaj bibliotekarki z Filii w Wilkowyi zorganizowały spotkanie z uczniami klasy piątej z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. »

Z czym albo z kim kojarzy się rzygacz? Tę zagadkę i wiele innych dotyczących naszego miasta rozwiązała pani Regina Gruchalska podczas spotkań z dziećmi w jarocińskich bibliotekach w ramach akcji Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. »

8 października gościliśmy w filii nr 1 małych turystów z Niepublicznego Przedszkola w Roszkowie. Myszka Ratuszanka zabrała ich na wirtualny spacer po Jarocinie - kolorowym i wesołym autobusem, który dzieci same ozdobiły. »

W wakacyjny wtorek Filia w Wilkowyi zorganizowała wakacyjną wycieczkę dla pań z Klubu Seniorek. Pierwszym punktem wyjazdu była nowo otwarta Biblioteka w Boguszynie. »

W warsztatach reporterskich w Oddziale dla Dzieci brali udział czytelnicy biblioteki. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku". »

W ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku" Oddział dla Dzieci odwiedzili uczniowie z klasy III Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie. Podczas warsztatów dzieci poznały zasady tworzenia teatrzyku Kamishibai. »

Na warsztatach reporterskich z wykorzystaniem fotografii, zgromadziły się chętne uczestniczki w filii w Cielczy. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku", a prowadziła je pani Urszula Ziober ze Stowarzyszenia Zielona Grupa w Poznaniu. »

Czerwone, zielone, uśmiechnięte i zwariowane. Każdy, kto odwiedził stoisko biblioteczne na festynie z okazji Dnia Dziecka w Mieszkowie mógł wyczarować dla siebie własnego ślimaczka. »

Dzieci dowiedziały się, że Kamishibai to teatr ilustracji, obrazkowy, wywodzący się z Japonii. Wysłuchały i obejrzały japońską opowieść, która była wstępem do stworzenia własnej legendy o Lubieszce. »

W ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku" filię w Mieszkowie odwiedziły dzieci z klasy IIa. W czasie warsztatów dzieci miały okazje dowiedzieć się czym jest japoński teatrzyk Kamishibai, jaka jest jego historia i jakiego "zaklęcia" trzeba użyć, by się otworzył. »

Powrót na górę