Spotkanie z Elizą Piotrowską we filii w Mieszkowie zakończyło cykl spotkań z pisarzami w ramach projektu „Regał na nudę. Twórczyni "Cioci Jadzi" z humorem opowiadała o swoich książkach, spotkaniach z czytelnikami i niezwykłym życiu w odległej Brazylii. »

"Misie" z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie poleciały z nami na wyspę magicznych kolorowanek. Ożywione postacie z obrazków wykonywały różne magiczne sztuczki dzięki aplikacji Quiver. »

W warsztatach reporterskich w Oddziale dla Dzieci brali udział czytelnicy biblioteki. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku". »

W piątek filię nr 2 odwiedził długo wyczekiwany gość, autor książek dla dzieci i młodzieży - Rafał Witek. Pierwsze spotkanie skierowane było do dzieci z klas pierwszych i trzeciej. Autor przybył do nas z tajemniczą walizką podróżną, której zawartość stała się doskonałą formą zabawy. »

W środę 5 czerwca gościliśmy w naszej bibliotece Annę Czerwińską-Rydel autorkę książek dla dzieci i młodzieży. Pisarka spotkała się z przedszkolakami dwukrotnie. Dzieci wysłuchały historii o Nutce i Bemolu, a także rozmawiały z autorką o ich prawach na podstawie usłyszanego opowiadania z książki. »

W ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku" Oddział dla Dzieci odwiedzili uczniowie z klasy III Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie. Podczas warsztatów dzieci poznały zasady tworzenia teatrzyku Kamishibai. »

Na warsztatach reporterskich z wykorzystaniem fotografii, zgromadziły się chętne uczestniczki w filii w Cielczy. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku", a prowadziła je pani Urszula Ziober ze Stowarzyszenia Zielona Grupa w Poznaniu. »

Małgorzata Strękowska-Zaremba, autorka znanych i poczytynych książek dla dzieci, odwiedziła Jarocin. »

Dzieci dowiedziały się, że Kamishibai to teatr ilustracji, obrazkowy, wywodzący się z Japonii. Wysłuchały i obejrzały japońską opowieść, która była wstępem do stworzenia własnej legendy o Lubieszce. »