Ponad 200 osób: zaproszonych gości, czytelników i mieszkańców zgromadziło się wieczorem przed Kamienicą Kultury, by po wspólnym odliczaniu od 10 do 1 i włączeniu neonu, oficjalnie wejść do nowej siedziby filii nr 1! »

Takiego wydarzenia w naszej bibliotece nie było! »

Maluszki w towarzystwie swoich pluszowych Misiów uczestniczyły w grupach zabawowych. Wysłuchały bajki "Miód Pana Niedźwiadka", w której pluszowa pacynka zaprosiła ich do wspólnej zabawy. »

W deszczowy wtorkowy poranek trzecioklasiści dotarli do biblioteki w Witaszycach i wzięli udział w teleturnieju wiedzy o Polsce. Najpierw wszyscy wysłuchali historii o odzyskaniu niepodległości, rozmawialiśmy o symbolach narodowych, a później drużyny sprawdzały swoją wiedzę z tematyki związanej z Naszą Ojczyzną. »

Pokaz multimedialny na fasadzie jarocińskiego ratusza okazał się wspaniały! »

Dzisiaj gościliśmy w świetlicy szkolnej SP 3. Dzieci wzięły udział w pogadance nt. roli bajek w naszym życiu i po fragmentach odgadywały ich tytuły. »

6 listopada Bibliotekę w Golinie odwiedziła klasa I a. Dzieci wysłuchały pogadanki na temat odzyskania przez Polskę Niepodległości. Poznały symbole narodowe. Uczniowie okazali się małymi patriotami. »

W ostatnim tygodniu października zawitały do nas dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Poziomka". Starszaki wraz z bajkowym pajączkiem poszukiwały odpowiedzi na pytanie - dlaczego ludzie boją się pająków. »

5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, dlatego do biblioteki w Wilkowyi przyszły 5-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. »