W niecodziennych czasach przyszło nam zorganizować w niecodzienny sposób spotkanie z czytelnikami. Na pierwszy ogień poszły uczestniczki spotkania w ramach projektu "Rozmowy przy wspólnym stole". »

"Raz, dwa, trzy Dinusiem jesteś Ty" taką zabawą rozpoczęto grupy zabawowe, w której każdy uczestnik zamienił się w dinozaura. »

Na grupach zabawowych królował kolor czerwony, bo za dwa dni święto chłopca i dziewczynki czyli Walentynki. Dzieci wysłuchały wiersza "Walentynki" oraz uczestniczyły w zabawie "Serduszko do kochania". »

W ostatni piątek stycznia bibliotekę w Witaszycach odwiedziły maluszki wraz z opiekunami. Zajęcia wypełnione muzyką rozpoczęliśmy od bajki "Lalo gra na bębnie", a swobodne tańce i zabawy przy muzyce dostarczyły wiele radości potrzebującym ruchu maluszkom. »

Podczas ferii w Witaszycach uczestnicy zostali zapoznani z legendą o witaszycakich lasach, która zaprezentowana została w formie teatrzyku kamishibai. Bibliotekarka opowiedziała o całym projekcie Legendoczytcze na szlaku, o warsztatach oraz o autorkach przedstawionej legendy, które spotykały się w witaszyckiej placówce. »

We wtorek bibliotekę w Wilkowyi odwiedzili uczniowie kl. II z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. Wysłuchali oni legendy "Bohaterskie kozy z Wilkowyi", którą napisali i zilustrowali ich koledzy i koleżanki z klasy III. »

Podczas piątkowych zajęć w świetlicy dzieci poznały jarocińską legendę "O Dziedzicu Jarocina zaklętym w kamień", ale w nowej odsłonie, stworzoną i napisaną przez uczniów klasy II, pt. "Tajemniczy głaz". »

W poniedziałek w filii w Golinie odbyły się zajęcia sensoryczne dla dzieci świetlicowych. A że dzień Babci i Dziadka już już to dzieci wysłuchały książkę "Maks jedzie do babci i dziadka". »