Kolejne szkolenie dla bibliotekarzy tym razem z animatorką z grupy Good Books dotyczyło edukacji sensorycznej dzieci w wieku 2-5 lat »

We wtorkowe popołudnie do Oddziału dla dzieci przybyły maluszki z rodzicami z Lokalnego Klubu Rodzinnego w Jarocinie. Mieli okazję uczestniczyć w czytaniu wrażeniowym, podczas którego przedstawiono im bajeczkę Jannie Ho „Misio Zbysio szuka Świętego Mikołaja”. »

Swoją pierwszą odsłonę miała opowieść na podstawie golińskiej legendy stworzona przez dzieci, uczestników projektu, w formie kart kamishibai. »

W piątek 29 listopada do biblioteki w Wilkowyi zostali zaproszeni uczniowie klasy II z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. Odbyła się dla nich lekcja biblioteczna "Duchy Polskich Zamków". Podczas spotkania uczestnicy poznali kilka strasznych legend z naszego regionu. »

W Kamienicy Kultury gościliśmy dwie grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Komorzu Przybysławskim. Uczniowie zostali oprowadzeni po nowym budynku i zapoznali się z intrygującymi nazwami pomieszczeń bibliotecznych. »

Wieczór andrzejkowy to jedyny taki dzień w roku, gdzie można wróżyć i poznawać przyszłość. W dzisiejszym dniu przygotowano mini andrzejki dla dzieci z grupy zabawowej. »

Zabawy spod trzepaka czyli jak to kiedyś bywało, kiedy dzieciakom się chciało - to trzecie już spotkanie z dziećmi w ramach projektu "Bibliotekarze w akcji", oparte na szkoleniu klanzowym. »

21 listopada filie odwiedziły przedszkolaki, które przyszły na "Święto Misia", które przypada 25 listopada. Dzieci wysłuchały opowieści D. Mellinga "Kochamy Cię, Misiu Tulisiu". »