Z wizytą w Australii

Z wizytą w AustraliiW czwartek przed feriami z okazji Dnia Australii bibliotekę w Witaszycach odwiedziła klasa I a, do której uczęszcza jeden chłopiec z Ukrainy o imieniu Nazar. Po wysłuchaniu książki pt. „Koala, który się trzymał” i rozmowie o jej treści uczniowie poznali wiele ciekawostek związanych z Australią.

Poznali stolicę, herb i flagę australijską. Dowiedzieli się, że ten kontynent nie graniczy lądowo z żadnym państwem, poza tym zamieszkują go niespotykane nigdzie indziej gatunki zwierząt m.in. koale, emu, kangury, dziobaki, kolczatki. Niektórych z nich szukali w wykreślance. Następnym zadaniem było dopasowanie obrazków do nazw. Uczniowie ćwiczyli spostrzegawczość, szukając różnic między obrazkami. Wiedzę zdobytą podczas lekcji mogli sprawdzić podczas quizu. Pod koniec zajęć powstały piękne koale z gazet i papieru kolorowego.
Projekt „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni" jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International
Проект «Бібліотека для кожного. Різні. Рівні. Важливі» реалізується Фундацією розвиткуінформаційного суспільства у партнерстві з Save the Children International