Biblioteka

Klocki Lego są ponadczasowe! Na Ukraińskich Czwartkach takie oto zabawy dla małych i dużych. »

Bibliotekę w filii nr 5 odwiedziła klasa 1a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie. Dzieci wysłuchały opowiadań z książki "Po prostu mama" i rozmawiały o wyjątkowych cechach swoich mam. Następnie zainspirowane opowiadaniem "Laurka" wykonały upominki na zbliżający się Dzień Matki. »

Pod takim hasłem odbyły się zajęcia w świetlicy z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. By wprowadzić dzieci w tematykę zajęć na początek wysłuchały opowieści pt. "Wieża Eiffla w Paryżu - Jadwiga Przygoda I Franciszek Wszędobylski odkrywają stolice Europy" z serii Geografia dla najmłodszych. »

W czasie lekcji bibliotecznej uczniowie kl. 2 SP nr 5 dowiedzieli się jak powstaje książka. »

W Bibliotece w Golinie zapachniało wiosną, bo na zewnątrz trudno ją poczuć. Jest jeszcze zimno. »

Z okazji zbliżającej się Wielkanocy bibliotekę w Witaszycach odwiedziła klasa II a, z chłopcem z Ukrainy o imieniu Andriej. »

Już niedługo Wielkanoc, dlatego do biblioteki w Wilkowyi na głośne czytanie przybyły 4-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni, z dziewczynką z Ukrainy. »

Tym razem ukraiński czwartek w wersji wyjazdowej. Odwiedziliśmy Planetarium w Potarzycy, które w tym roku obchodzi 30-lecie swej działalności. Mogliśmy uczestniczyć w seansie astronomicznym pod kopułą oraz obejrzeć Astronomiczny Ogród. »

Bajka o Fenku, który wraz z rodzicami pracował w ogrodzie, wprowadziła dzieci z przedszkola w Wilkowyi w temat wiosennych prac na świeżym powietrzu. Dzieci miały także okazję przyjrzeć się kilku narzędziom ogrodniczym. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną – bukieciki z żółtymi i niebieskimi kwiatami. »

Wiosenne gąsienice, puzzle, słomkowe klocki i roblox oto gama zajęć na ukraińskim czwartku. Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy na kolejne. »

Powrót na górę